Napíšte mi a dohodnime si osobné stretnutie

Bratislava

Slovakia

0948163262

Koučing, joga, meditácia a masáž tibetskými misami

matya.jpg

Yoga

Vedomé spojenie s realitou

 

Sme z mäsa a kostí. Náš život sa odohráva v telesnej schránke. Napriek tomu sme svoje vedomie vytiahli do hlavy – do myslenia a tam zotrvávame väčšinu dňa, odtrhnutí od zmyslov. Kontakt s fyzickou realitou často spoznávame až v hraničných situáciách pri pociťovaní bolesti. Yoga je cesta ako sa vedome spojiť so svojim telom a nájsť harmóniu v živote. Pomáha, aby sme sa neocitli na dne pod vplyvom vonkajších okolností, ale prebrali zodpovednosť do svojich rúk, zodpovednosť za svoje zdravie a za to ako sa cítim. „Telo je zrkadlom našej duše“ PATANDŽALI

Ako si vybrať "tú pravú" yogu

Cvičiť sa naozaj oplatí, prinesie vám to, čo potrebujete. Keďže existujú rôzne typy jógy, je na mieste najskôr sa zastaviť a spýtať sa sám seba „čo vlastne potrebujem?“  Ak budete vedieť, čo hľadáte, nezablúdite a môžete si vybrať. Zorientovať sa môžete tu www.jogaprezdravie.sk

Samozrejme, je dobré si sledovať svoj postoj ku cvičeniu, pretože cviky , ktoré máte najradšej nemusia byť pre vás tie najlepšie. Keď natrafíte na odpor k nejakému cviku, je to ten pravý, aby ste k nemu našli cestu a pochopenie. 

Dobrý učiteľ je ten, ktorý vás dovedie k samostatnosti a naučí vás počúvať svoje telo a neskôr si vymyslíte vlastné zostavy a budete ich cvičiť aj doma. 

Čo vám yoga prinesie

*  Sebauvedomenie a vedomie tela

* Vyrovnanosť a múdrosť

* Zlepšenie zdravia (rozhýbanie nepoužívaných častí)

* Posilnenie koncentrácie

* Zvýšenie energie

* Posilnenie tela

*  Kontakt s dychom a jeho plné využitie

 Posilnenie flexibility tela a mysle

 Sprítomnenie „tu a teraz“, plné užívanie zmyslov (dotyk, čuch, chuť, zvuk, zrak)

*  Precítenie fyzickej a psychickej stability

* Vychutnanie pokoja a oddychu

Kúsok z histórie

Yoga ako prostriedok duševného cvičenia bola vypracovaná pred 2000 rokmi v Jogasútre od Patandžaliho. Dodnes z neho čerpajú učitelia yogy. 

Yoga je širší systém ako je iba cvičenie (asán), ale súčasťou je aj práca s dychom (pránajáma), očistné techniky (krijas), koncentračné cvičenia (dharána) a meditácia (dhjána) ale aj etika (jama nijama)

 

Ako prebieha yoga

 

Aký je cieľ yogy

Základným cieľom yogy je pripraviť telo aby bolo schopné vydržať v meditácií a dosiahli sme osvietenie. Avšak nie každý musí mať tento cieľ, niekto bude cvičiť kvôli nadobudnutiu telesnej rovnováhy, niekto pre psychickú pohodu, niekto pre posilnenie držania tela atď.

Rozdiel skupinová a individuálna yoga.

V skupine nie je možné prispôsobovať sa všetkým naraz. Preto ponúkam aj individuálnu yogu, pri ktorej sa prispôsobujem rytmu a špecifikám, ktoré má vaše telo. 

Ešte som necvičil yogu, nie som na ňu dosť ohybný

Nepotrebujete žiadne špeciálne schopnosti, každý máme iný „disponibilný balíček“ toho čoho je naše telo schopné. Nezáleží na veku, ani či ste neohybní. Každý robí čo môže v rozsahu ako mu telo dovolí. Je dôležité počúvať svoje telo a jeho signály a nájsť to pravé pre seba. Učitelia aj typy yogy sú rôzne. Stačí si vybrať.

Čo si mám priniesť

Potrebujete si doniesť pohodlné oblečenie a uterák. Karimatky a deky sú k dispozícii na  miestach cvičenia. 

 

Cena

Skupinová yogav centrách

Cena sa pohybuje od 4 do 7 euro na 60 minút. 

Súkromná yoga

Cena sa pohybuje od 15 - 30 euro na 60 - 90 minút.  Cena a dĺžka závisí od dohody.

 

Referencie

 

 

 

„U mayi bola yoga spevňujúca stabilizačného svalstva, posilňovali sme brucho i chrbát. Posilňovala tiež stabilitu celého tela, napríklad po asáne „hora“ som vnímal nohy stabilnejšie a istejšie. Miestami bola trošku náročnejšia. Páčili sa mi aj meditačné časti, najmä záverečná vedená šávasána. A tiež skupina bola skvelá, vládol v nej kľud a príjemná kolektívna sranda pri náročných cvikoch."

--Peter, 25 rokov, Bratislava

 

"Dokonalé precvičenie celého tela pod vedením skúsenej trénerky s príjemným vystupovaním a najupokojujúcejším hlasom, aký som kedy počula... Na základe týchto svojich skúseností môžem hodiny s Mayou len odporučiť"

 --Zuzka, 27 rokov, Bratislava

články

Prečo cvičiť jogu vonku/ článok Pravda/Zdravie

Joga je životný štýl / rozhovor TA3